top of page

Чи вплине відключення електроенергії на котел і припинить його роботу?

У опалювальний сезон відключення електроенергії може бути не просто незручністю, це може призвести до збоїв у роботі опалювального котла та системи опалення.

В нашій статті ми спробуємо розказати які дії слід зробити, щоб уникнути додаткових проблем у майбутньому.


Чи справді відключення електроенергії вплине на Ваш котел?


Робота більшості сучасних котлів залежить від електрики, тому, коли електроенергія вимикається, Ваш котел не зможе працювати і обігріти Ваш будинок.

Без електрики більшість основних компонентів, таких як плата управління, насос, та клапани, вентилятор не матимуть живлення, через що Ваш котел не зможе працювати.

Альтернативним джерелом живлення може бути як система з акумуляторною батареєю так і система з генератором. Слід вивчите дане питання та підготувати свою оселю до можливої відсутності електроенергії.

Чи вплине відключення електроенергії на котел
Чи вплине відключення електроенергії на котел

Чи зашкодить моєму котлу відключення електроенергії?


Відключення електроенергії саме по собі не несе ризики для Вашого котла, але подальше відновлення електроенергії може зашкодити Вашому котлу. Бажано вимикати котел від мережі під час відключення світла, щоб запобігти стрибкам напруги, які можуть пошкодити компоненти котла.


Як вибрати резервне джерело живлення?

Найпопулярніший варіант – джерело безперебійного живлення , скорочено ДБЖ. Він забезпечує вторинну подачу електроживлення на прилад, при короткочасному відключенні енергії на лінії.

Звичайний безперебійник від комп’ютера, не підійде для газового котла. Максимум, що він зможе зробити, продовжити пристрою функціональність на 2-3 хвилини, так як на виході видає апроксимацію синусоїди або меандр, а котел вимагає чистий синус. Врахуйте це при покупці приладу.

Вірний вибір ДБЖ для котла дозволить вам забезпечувати подачу енергії навіть при відключенні електрики на лінії.

В ідеалі підійде бесперебійник потужністю 300-600 Вт, з можливістю підключення АКБ до 600 А * год. Ємності такої батареї вистачить на 3 доби.

Але якщо Ви, з якоїсь причини хочете заощадити, врахуйте, що:

  • 50-100 А * год, продовжить роботу котла на період від 3 до 8 годин;

  • 200 А * год – вистачить приблизно на добу безперебійної функціональності.

Якщо електроенеогії немає більше доби необхідно більш потужне джерело живлення. І тут найкраще вибрати інверторний генератор, він також забезпечує чистою синусоїдою. За допомогою цих пристроїв газовий котел буде працювати після відключення електроенергії в стабільному режимі.


Чи потрібно перезавантажувати котел після відключення електроенергії?


Після відключення електроенергії Ваш котел може потребувати ручного перезапуску, щоб відновити роботу. Для отримання конкретних інструкцій зверніться до посібника з експлуатації Вашого котла. Якщо Ви не впевнені, краще за все звернутися за допомогою до нас.


Чи може відключення електрики спричинити витік рідини с системи опалення житла?


Хоча перебої в електропостачанні самі по собі не спричиняють витоків, коливання тиску під час відновлення живлення можуть навантажувати систему. Регулярно перевіряйте свій котел на наявність ознак протікання та негайно звертайсь до спеціалістів, щоб запобігти подальшому пошкодженню.Comments


bottom of page